Actie 24/04/2026 : GOED NIEUWS !

Op 24/04/2026 organiseerde het gemeenschappelijk vakbondsfront een eerste actie omtrent de aantrekkelijkheid van de functie als politieambtenaar.

Op het einde van de actie werden we ontvangen door de Voorzitter van de MR Dhr. Bouchez, samen met de Kabinetschef van de Minister van Binnenlandse zaken.
Het dient gezegd dat we op een zeer correcte manier werden ontvangen. De Voorzitter aanhoorde onze grieven en argumenten.
Hij bevestigde twee belangrijke zaken :

1. Er zal niet geraakt worden aan de huidige eindeloopbaanregeling, zolang er geen nieuwe regeling voor het specifiek en gevaarlijk beroep werd onderhandeld. Voor deze nieuwe regeling voorziet hij mogelijks de eerste gesprekken te starten in de loop van september.

2. Wat de tweede fase van het vorig sectoraal akkoord betreft (70 euro netto) , bevestigde de Voorzitter dat deze beloofde loonsverhoging als eerste moet uitgevoerd worden. Deze onderhandelingen van de tweede fase starten in mei en deze dienen afgesloten worden tegen de zomer. Men sprak over een mogelijk fasering, waarbij de collega’s op het terrein voorrang krijgen. Bijkomend aan deze tweede fase is het mogelijk dat ook de maaltijdcheques een verhoging zullen kennen.

Wij kijken uit naar deze onderhandelingen, en rekenen er uiteraard op dat woord zal gehouden worden. Wij zijn in ieder geval tevreden dat de tweede fase van de loonsonderhandelingen als eerste zal onderhandeld en uitgevoerd worden.

Het gemeenschappelijk front (VSOA – NSPV – ACOD – ACV)